Ana Sayfa / Bilişim ve Teknoloji / Robert Downey Jr. Sunuculuğunda Youtube’un Yapay Zekâ Dizisi Nihayet Hazır

Robert Downey Jr. Sunuculuğunda Youtube’un Yapay Zekâ Dizisi Nihayet Hazır

Yapay zekâ teknolojileri hakkında detaylı bilgiler vermeyi amaçlayan YouTube Originals dizisi The Age of A.I. yayına başladı. Toplam sekiz bölüm olacak dizinin ilk dört bölümü yayında.

Dizi yapay zekâ teknolojilerinin temelleri, nasıl çalıştığı ve ne işlerde kullanıldığı sorularını cevaplamaya çalışıyor.

İlk bölüm “How Far is Too Far?,”da yapay zekâ konusunda başarılar elde etmiş firmalar ve özel efekt uzmanlarının hikayeleri anlatılıyor. Özel efekt uzmanı Soul Machines, ALS hastaları için Google Project Euphonia bunlar arasında.

İkinci bölümde, Project Euphonia’yı öğreniyoruz. Bu bölümde, ALS ve durumu nedeniyle hareket etme ve konuşma güçlüğü çeken eski NFL linebacker Tim Shaw yer alıyor. Euphonia’nın bir prototipinin iş başında olduğunu görüyoruz ve Shaw, Google’ın AI’nin konuşmasını yorumlaması ve denemesi için ses örnekleri kaydetmesine yardımcı oluyor. Daha genel olarak, bu bölüm AI’nın sağlık hizmetlerini nasıl değiştirdiğini araştırıyor.

Google’ın YouTube Orijinalleri’ni izlemeyi ücretsiz yapma kararı sayesinde, yeni diziye göz atmak için Premium aboneliğinizin olması gerekmiyor.

 

Çeviren: Elif Akçay

Kaynak: engadget.com

Facebook Yorumlar

Hakkında Sophos Akademi

Avatar
Sophos Akademi, bir popüler bilim ve teknoloji sitesidir. Yaşama bilgelik katmayı amaçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir