Ana Sayfa / Akademik Etkinlik / Sophos Akademi, Etkinliklere Başladı

Sophos Akademi, Etkinliklere Başladı

Sophos Akademi’nin “Yazarlar Gençlerle Buluşuyor” etkinliği hareketli başladı. Etkinlik kapsamında, Sophos Akademi yazarlarından Yrd. Doç. Dr. Şevki Işıklı, bugün Bahçelievler’de liseli öğrencilerle buluştu. Etkinlik coşkulu bir ortamda gerçekleşti.

Haber: Aykut Balaban

İstanbul’un en çok tercih edilen meslek lisesi Özel Vital Mesleki ve Teknik Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Işıklı, “Demokrasi ve İnsan Hakları” konulu bir konuşma yaptı. İnsan hakları bilinci, özgürlük, eşitlik birlikte mevcudiyet ve şiddet üzerinde durdu. Günümüzde insan haklarının sınırlarının tartışıldığını söyledi.

“Şiddet insan hakları ihlallerinin başında geliyor. Şiddet yalnızca bağırmak, vurmak, darp etmek değildir. Şiddetin yeni bir tanımını vereyim size: Şiddet, potansiyelin gelişmesini, açığa çıkmasını engellemektir” dedi. Söyleşinin sonunda soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularını samimiyetle cevapladı.

Etkinlik kapsamında Işıklı, Okul Müdürü Adem Durmaz’la birlikte Edebiyat Kulübü tarafından hazırlanan Okul Kütüphanesinin açılışına katıldı.

“Okumak insanı başka bir şeye dönüştürür” diyen Işıklı, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.

 

Facebook Yorumlar

Hakkında Sophos Akademi

Avatar
Sophos Akademi, bir popüler bilim ve teknoloji sitesidir. Yaşama bilgelik katmayı amaçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir